Dizel Jeneratör Bakımı

Bir dizel jeneratöre sahipseniz bakımlarını yapmalısınız. Sizlere dizel jeneratörlerin bakımı doğru bir şekilde nasıl yapılır içeriğini hazırladık.

Bir dizel jeneratör, bir dizel motor ile bir elektrik jeneratörünün, genellikle elektrik enerjisi üretmek için bir alternatörün birleşimidir. Bu, motor – jeneratörün özel bir durumudur. Bir dizel motor jeneratörü genellikle dizel yakıtla çalışacak şekilde tasarlanmıştır, ancak diğer sıvı yakıtlarla veya doğal gazla çalışan başka tipler de vardır.

Gereksinimlerinize bağlı olarak, yüksek performanslı, güvenilir bir performans için küçük taşınabilir dizel jeneratörlerden büyük ölçekli yedek dizel jeneratörlere kadar jeneratörler bulunmaktadır.

Dizel jeneratörler şantiyeler, ticari alanlar veya çiftçilik için idealdir ve büyük veya küçük her türlü uygulamaya uyacak şekilde özelleştirilebilir.

Dizel jeneratör setleri, bir elektrik şebekesine bağlantısı olmayan yerlerde veya şebekenin arızalanması durumunda acil durum güç kaynağı olarak ve ayrıca şebeke desteği ve elektrik şebekesine aktarma gibi daha karmaşık uygulamalar için kullanılır.

Dizel Jeneratör Bakımı | 8 Önemli Adım

Dizel Jeneratör Bakımı | 8 Önemli Adım

Dizel jeneratör satın almak için 10 önemli neden! hemen tıkla.

Dizel Jeneratör Bakımı

Her işletmenin yedek elektrik gücü için bir jeneratöre ihtiyacı vardır. Ayrıca, jeneratörlerin uzun saatler boyunca ağır yüklere dayanabilecekleri düşünülür. Ve güç kaynağını dakikalar içinde tam güç ile çalıştırabilecekleri düşünülür. Hizmet ömürleri boyunca kaliteli güç sağlamalarını sağlamak için düzenli olarak bakımları yapılmalıdır.

En iyi dizel jeneratör bakım uygulaması, jeneratörün maksimum servis süresini ve güç sağlaması istendiğinde düzgün çalışmasını sağlamak için jeneratör üreticisi tarafından sağlanan bakım programını takip etmektir.

Jeneratörün motoru, jeneratörün temel bileşenidir. Jeneratörünüzü herhangi bir mekanik veya elektrik sorunu olmadan iyi çalıştırmak istiyorsanız, jeneratörlerin bakımını dikkatli bir şekilde yapmalısınız.Dizel jeneratörü çalıştırmaya başladığınızda, egzoz sistemi, yakıt sistemi, elektrik sistemi ve motor, tehlikeli durumlara neden olabilecek herhangi bir sızıntıya karşı yakından izlenmelidir. En önemli olanı, içten yanmalı motorun bakımını yapmaktır. Dizel jeneratörlerin uygun şekilde bakımı önemlidir, bu nedenle bu adımlara bir göz atın.

İngilizce olarak dizel jeneratörlerin bakımı hakkında bilgi almak istiyorsanız şu yazıyı inceleyebilirsiniz.

Dizel jeneratörlerin temel bakımı şunları içerir:

Adım 1: Yağlama Hizmeti

Motor yağı, jeneratör kapatılırken düzenli aralıklarla bir seviye çubuğu kullanılarak kontrol edilmelidir.

Motorun üst kısmındaki yağın kartere geri akmasına izin verin ve API yağ sınıflandırması ve yağ viskozitesi için motor üreticisinin tavsiyelerine uyun.

Aynı kalite ve marka yağ ekleyerek yağ seviyesini, yağ çubuğundaki dolu işaretine mümkün olduğunca yakın izlemeye devam edin. Yağ ve filtre de belirli zaman aralıklarında değiştirilmelidir. Yağın boşaltılması ve yağ filtresinin değiştirilmesi ile ilgili prosedürleri motor üreticisine düzenli olarak kontrol edin ve çevreye zarar vermemek veya sorumluluğu önlemek için bunların atılması uygun şekilde yapılmalıdır.

Adım 2: Soğutma Sistemi

Kapanma periyotları sırasında belirtilen aralıklarla soğutma sıvısı yağ seviyesini kontrol edin.

Bu noktalara dikkat edilmelidir “motorun soğumasına izin verdikten sonra radyatör kapağını çıkarın ve gerekirse seviye yaklaşık 3/4 inç olana kadar soğutma sıvısı ekleyin” Ve dizel motorların dengelenmesinde daha kritik bir rol, dengeli bir soğutma sıvısı karışımı gerektirir. , antifriz ve soğutma sıvısı katkı maddeleri.

Radyatörün dışını tıkanıklıklara karşı inceleyin ve kanatçıklara zarar vermemek için tüm kiri, pisliği veya yabancı maddeleri yumuşak bir fırça veya bezle dikkatlice temizleyin.

Mümkünse, radyatörü temizlemek için düşük basınçlı sıkıştırılmış hava veya normal hava akışının tersi yönde bir su akışı kullanın.

UYARI: Lütfen sıcak bir motordan basınç kapağını çıkarmayın. Basınç kapağını çıkarmadan önce soğutma suyu sıcaklığının 120°F’nin (50°C) altına düşmesini bekleyin. Çünkü ısıtılmış soğutma suyu spreyi veya buharı yaralanmaya neden olabilir.

Adım 3: Yakıt Sistemi

Dizel jeneratörlerin bakımı söz konusu olduğunda önemli olan nokta budur. Dizel, bir yıl gibi bir süre içinde kirlenmeye ve korozyona maruz kalır ve bu nedenle depolanan yakıtın bozulmadan önce tüketilmesi için düzenli jeneratör seti çalışması şiddetle tavsiye edilir.

Yakıt deposunda biriken ve yoğuşan su buharı nedeniyle yakıt filtreleri belirlenen aralıklarla boşaltılmalıdır.

Daha iyi kontrol edin, düzenli olarak test edin ve yakıtın üç ila altı ay içinde kullanılmaması ve değiştirilmemesi durumunda yakıtın parlatılması gerekebilir.

Adım 4: Pilleri Test Etme

Pil şarjlarının çıkmaz seviyeye ulaşması, beklemedeki güç sistemi arızalarının yaygın bir nedenidir.

Pilin mevcut durumunu bilmek ve düşük pil seviyelerini önlemek için düzenli test ve incelemeden kaçınmak için pil tam şarjlı tutulmalı ve her zaman %40 ila %100 oranında iyi durumda tutulmalıdır.

Pil performansını artırmak istiyor musunuz?

Sık sık temizlenmeli ve akünün özgül ağırlığı ve elektrolit seviyeleri kontrol edilmelidir.

  • Pilleri test etme
  • Pilleri temizleme
  • Özgül ağırlığı kontrol etme
  • Elektrolit seviyesinin kontrol edilmesi

Adım 5: Rutin Motor Egzersizi

Düzenli egzersiz, motor parçalarını yağlı tutar ve elektrik kontaklarının oksidasyonunu engeller, bozulmadan önce yakıtı tüketir ve motorun güvenilir şekilde çalıştırılması için dizel jeneratör bakımının sağlanmasına yardımcı olur.

Motor egzersizinin en az 30 dakika boyunca 15 gün bir kez veya 25 gün bir kez yapılması önerilir.

Adım 6: Dizel Jeneratörünüzü Temiz Tutun

Yağ damlamaları ve diğer sorunlarla ilgilenileceği için motorunuzu her zaman güzel ve temiz tutun. İyi durumda olan hortumları ve kayışları günlük olarak kontrol edin.

Sık kontroller, daha iyi koşulların ve diğer sıkıntıların ekipmanınıza yerleşmesini engelleyebilir. Bununla birlikte, kullanıcıların düşündüğü jeneratör, nadiren kullanılan ve fazla bakım gerektirmeyen bir jeneratör setidir. Bu nedenle, lütfen bu tür düşüncelerden kaçının ve dizel jeneratörlerin bakımını üretici yönergelerine göre düzenli olarak yapın.

Adım 7: Egzoz sistemi denetimi

Egzoz hattı boyunca herhangi bir kaçak olması durumunda genellikle bağlantı noktalarında, kaynak noktalarında ve contalarda meydana gelir. Sızıntıların yerini bulun ve bir teknisyen tarafından derhal onarın.

Adım 8: Çalıştırma Denetimleri

Dizel Jeneratör Çalışırken, bu Yönergeler çalışma denetiminde incelenmelidir.

Düzenli Olarak Dizel Jeneratör Servis Hizmeti Almak

Kaliteli dizel jeneratör onarım ve bakımı söz konusu olduğunda, her durum farklıdır ve her müşteri aynı türde desteğe ihtiyaç duymaz. Profesyonel servis sağlayıcılar, jeneratörünüzün markasına, kullanımına ve konumuna uygun özel bir bakım programı oluşturabilir. Bu özelleştirilmiş yaklaşım, sisteminizin mümkün olan en iyi bakımı almasını sağlar ve paranızın karşılığını en üst düzeye çıkarır. Tüm bu onarımların bir dizel jeneratör uzmanı tarafından yapılması da önemlidir. Her jeneratör farklı olduğu için en uygun jeneratör servis ve bakım seviyesi her müşteri arasında farklılık gösterecektir. Doğru, profesyonel servis hizmetini bulmak söz konusu olduğunda, dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır.

Teknisyenlerin Kalitesi

İşi yapan kişinin nitelikleri ve deneyim özgeçmişi her zaman kontrol edilmelidir. Bu, teknisyenin jeneratörünüz için ilgili bakım seviyesini sağlayacak kadar yetenekli ve deneyimli olmasını sağlayacaktır.

Şirket

Teknisyenin çalıştığı şirket hakkında da bir özgeçmiş kontrolü yapılmalıdır. Bu şirket bireyleri desteklediği ve yönlendirdiği için, kuruluşun sektörde yüksek düzeyde güvenilirlik sergilemesi esastır.

Tedarikçilerin Kalitesi

Bir jeneratörün onarım sürecinde kullanılan parçalar, bir servisin etkinliğinde temel bir rol oynar. Düşük kaliteli veya kopya parçalar daha ucuz olabilir, ancak bu değiştirmeler aynı uzun ömürlü değeri sağlamaz ve arızalara daha yatkındır. Profesyonel bir jeneratör servis sağlayıcısı seçerken, şirketin yalnızca orijinal, yeni ve premium parçalar kullandığından emin olmanız çok önemlidir.

Dizel jeneratör satın alırken sorulması gereken 15 soru. hemen tıkla.

Sonuç

PROGEN Jeneratör, tüm gücüyle müşterilerimizi desteklemektir. Özel tavsiye ve hizmetler sunmadan önce her müşteriyle ihtiyaçlarını, hedeflerini ve bütçelerini belirlemek için ayrı ayrı çalışır. Türkiye genelinde faaliyet gösteren yetenekli teknisyenlerle çalışır. Kapsamlı ve uçtan uca bir hizmet sunarak bölgedeki endüstriyel ve ticari müşterilere hitap eder. Satın alma, kurulum, bakım ve onarıma kadar müşterilerinin her zaman yanındadır.

About the author : admin

Join our mailing list today

Insider offers & flash sales in your inbox every week.

Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus dolor sit amet, consectetur adipiscing elit sed porttitor lectus.