Dizel Jeneratör Neden Satın Almalı?

Dizel jeneratör satın almak için nedenleri sizler için hazırladık.

Dizel jeneratörler giderek daha fazla işletme ve ev sahibi tarafından satın alınıp kullanılmaktadır. Bir jeneratör satın almadan önce herkesin aklında hangi türde jeneratör satın almak gerekir sorusu yer almaktadır. Artık çoğu insan dizel jeneratörleri diğer jeneratör çeşitlerine tercih etmektedir. Peki dizel jeneratörlerin tercih edilmesinin nedenleri nelerdir?

Dizel jeneratörler koşullar ne olursa olsun gücün (dolayısıyla üretkenliğin) sabit kalmasını sağlar. Diğer jeneratörlere kıyasla daha ekonomiktirler. Öyleyse yeni bir dizel jeneratöre sahip olmak için birçok sebep mevcuttur. Bu yazımızda sizlere dizel jeneratör satın almak için 10 neden açıklanacaktır.

Dizel Jeneratör Neden Tercih Edilmeli?

Dizel Jeneratör Neden Tercih Edilmeli?

Dizel Jeneratör Neden Tercih Edilmeli?

Dizel jeneratör satın almak için sizlere 10 önemli nedeni madde madde açıklayalım.

Dizel jeneratör satışı ile ilgili detaylı bilgi için şu sayfamızı https://progenjenerator.com/dizel-jenerator-satisi/ incelemenizi öneririz.

Elektrik kesintisinden sadece birkaç saniye sonra çalışmaya başlarlar

Dizel jeneratörler, manuel çalıştırmaya gerek kalmadan kendi kendine devreye girmektedir. Elektrik kesintisi veya herhangi bir arıza durumunda dizel jeneratörler durumu algılayarak saniyeler içinde kendiliğinden çalışmaya başlar.

Dizel jeneratörlere eklenebilen bu otomatik transfer anahtarıyla sizin harekete geçmenize gerek kalmayacaktır. Sadece 1-2 saniye bekleme süresinin ardından tüm işlerinize kaldığınız yerden devam etmeniz mümkün olacaktır.

Elektrik kesintisi korkusu yaşamazsınız

Günümüzde elektrikler sıklıkla kesilmekte ve işlerimiz yarım kalabilmektedir. Evlerde yaşanan elektrik kesintisi günlük hayatımızı sekteye uğratabilmekteyken bir fabrikada elektriğin kesilmesi büyük problemler yaratabilmektedir. Dizel jeneratörler sayesinde artık elektrik kesilecek mi endişesine son verilmiştir. Günlük yaşantınıza veya ticari faaliyetlerinize elektrik kesilse de kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Yakıt depolanabilir

Jeneratörlerimizde kullanılan dizel yakıt depolanabilmektedir. Bu nedenle yakıtınız bitse bile dizel yakıt deposundan aktarma yapılabilmektedir. Az yer kaplayan dizel yakıt deposu sayesinde yakıt bulma probleminiz ortadan kalkacaktır.

Dizel jeneratör yakıtı kolay temin edilmektedir

Doğalgazlı jeneratörlerin aksine dizel jeneratörlerde kullanılan yakıtlar kolaylıkla bulunabilmektedir. Güvenilir ve tehlikesi minimum seviyede olan dizel yakıtlar herhangi bir doğal afet anında (yangın, deprem vb.) kolay alev almaz.

Daha ekonomiktirler

Artan doğalgaz fiyatlarıyla birlikte dizel jeneratörler daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. Dizel yakıt doğalgaza göre daha kolay temin edildiğinden dizel jeneratör sahipleri daha fazla tasarruf etmektedir. Evinizde veya ticari faaliyetlerinizde kullandığınız jeneratör maliyetinin bilançonuzu olumsuz etkilememesi için dizel jeneratörleri tercih etmek yararınıza olacaktır.

Tehlikesi az ve güvenilirdir

Diğer jeneratörlerde yakıt olarak kullanılan benzin ve doğalgaz oldukça yanıcı ve tehlikeli maddelerdir. Herhangi bir arıza, yangın, sistem aksaklığı sonucu kolaylıkla alev alabilmekte ve büyük bir patlamaya neden olabilmektedir. Dizel jeneratörler tamamen güvenilir yakıtlarla çalıştırılmaktadır. Kullanılan dizel yakıt kolaylıkla alev almaz. Evinizde veya işyerinizde gerçekleşebilecek felaketleri minimum seviyeye indirmek için daha güvenilir olan dizel jeneratörler tercih edilmelidir.

Daha az yakıt kullanarak yüksek verimlilik sağlar

Benzin ve doğalgaz ile çalışan jeneratörlere kıyasla dizel jeneratörler daha az yakıt kullanmaktadır. Elektrik kesintisinin hemen ardından saniyeler içinde devreye girerek maksimum verimlilik sağlar. Dizel jeneratörler bir evden bir fabrikaya kadar her ölçekte kullanılan elektriği karşılayacak güce sahiptir. Daha az yakıt kullanarak yararlanacağınız elektrik enerjisi, tasarruf etmenize faydalı olacaktır.

Uzun ömürlüdür

Satın alacağınız dizel jeneratörler tüm zor koşullarda sizlere yüksek verimlilik sağlayacaktır. Kurulumu sırasında tüm sıvıları ve gerekli ekipmanlarıyla test edilmektedir. Kurulumu tamamlanan dizel jeneratörler yıllarca kullanılabilen güçlü ve sağlam bir mekanizmaya sahiptir. Garanti süresi kapsamında oluşacak arıza veya problemler ekibimiz tarafından ücretsiz şekilde giderilmektedir. Progen jeneratör ekibi dizel jeneratörlerinizi yerinde inceleyip sorunu anında giderebilmektedir.

Progen dizel jeneratörlere, 2 yıl veya 1000 saat kullanım garantisi verilmektedir. Garanti süresi dolsa bile dizel jeneratörlerin ekipman ve parçalarına piyasadan kolaylıkla temin edilebilmektedir.

Daha az bakım gerektirir

Dizel jeneratörler, doğalgaz veya benzinle çalışan diğer jeneratörlere göre daha az bakımı gerektirmektedir. Dizel jeneratörlerin yıllık yakıt bakımı, filtreleme ve soğutma sistemi ve güç panellerinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Yıllık periyodlarla yapılacak bu bakım harici ayrıca bir bakıma ihtiyaç duymayacaktır. Böylece hem bakım masrafından hem de zamandan tasarruf edilebilmektedir.

Diğer jeneratörlerde en büyük problemlerden biri yakıt teminidir. Dizel jeneratörlerin yakıt depolama sistemi sayesinde yakıt satın alma ve depolama problemleri ortadan kalkacaktır.

Sessiz çalışırlar

Dizel jeneratörler her gün üstüne konulan yeniliklerle bir teknoloji harikası haline gelmiştir. Özellikle benzinli jeneratörlere kıyasla dizel jeneratörler oldukça sessiz çalışmaktadır. Dizel jeneratörleri tercih edenler çoğunlukla elektriğin kesildiğinin bile farkına varmamaktadır. Hızlı bir şekilde harekete geçen güç mekanizması ve sessiz çalışma özelliği ile çevreyi rahatsız etmeden işlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Dizel jeneratörlerin neden popüler olduğunu merak edenler için (ingilizce dil bilenler için) güzel bir içerik. Hemen tıkla!

About the author : admin

Join our mailing list today

Insider offers & flash sales in your inbox every week.

Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus dolor sit amet, consectetur adipiscing elit sed porttitor lectus.