Ankara Jeneratör Firmaları

En iyi Ankara jeneratör firmaları arasında olan PROGEN jeneratör tam 10 yılı aşkın uzun ömürlü, sessiz çalışan, az yakıtlı jeneratörleriyle hizmet veriyor. Verimli, az bakım gerektiren yedek güç arayışındaysanız, dizel jeneratörlerden başkasına bakmayın. Bir dizel jeneratör sahibi olmak için de Ankara jeneratör firmaları öncüsü PROGEN jeneratör’ü ziyaret etmelisiniz. Benzer benzinli jeneratörlere göre galon başına daha fazla beygir gücü sağlayan dizel jeneratörler, her tür ve büyüklükteki projeyi yönetebilir. Özellikle petrol ve gaz, madencilik, sağlık, belediye binaları ve daha fazlası gibi çok çeşitli sektörlerde kullanılır.

Tüm toplu konut siteleri, fabrika ve şirketler için gerekli dizel jeneratörler ise En iyi Ankara jeneratör firmaları arasında olan PROGEN JENERATÖR ’den alınır. PROGEN JENERATÖR olarak, size operasyonunuz için en uygun yedek gücü sağlama konusunda uzmanız. Aynı zamanda watt hesaplayıcıları ve güç hesaplayıcıları gibi gerekli tüm araçlar sunuyoruz. Böylece dizel jeneratörünüzün hayati önem taşıyan sistemleri kaç wattlık yedek güçle çalışacağını sizlere bildiriyoruz.

Dizel jeneratörler, güvenilirlikleri ve ekonomik çalışmaları nedeniyle akıllıca bir seçimdir. Yüksek talep ve kısalmaya devam edecek bir arz nedeniyle akaryakıt fiyatları yükseldiğinden, daha az yakıt tüketen ekipman seçmek uygun maliyetli bir iş anlayışıdır. Sizde dizel jeneratör alarak uygun fiyatlı yakıtla çalışan makineler ile maksimum elektrik gücüne ulaşmak ister misiniz? O zaman mutlaka Ankara jeneratör firmaları öncüsü PROGEN jeneratör ekibinden yardım almalısınız.

Ankara jeneratör firmaları dizel jeneratör satışı ile şu avantajları sağlar;

 • Karşılaştırılabilir boyuttaki benzinli jeneratörlere göre daha az bakım gerektirir.
 • Zorlu koşullar altında oldukça dirençlidirler.
 • Dizel benzinden daha soğuk yandığı için daha uzun kullanım ömrü sağlar.
 • Ateşleme için kıvılcım gerekmez, buji veya kablo olmadığı için yangın potansiyelini azaltır ve bakım maliyetlerini düşürür.
 • Kullandığı yakıt oldukça uygun maliyetlidir.

Birinci sınıf dizel jeneratörler, müşterilerimizin bize güvenmelerinin nedenleridir.

Endüstriyel ve evlerde kullanım için yüzlerce modelde tasarlanan PROGEN JENERATÖR setleri çok çeşitli kullanım alanı sunar. Ankara jeneratör firmaları dizel jeneratör setleri ve çok çeşitli güç seçenekleri arasında size en uygun jeneratör satışında yardımcı olacaktır.

En iyi Ankara Jeneratör Firması

En iyi Ankara Jeneratör Firması | 1. Progen Jeneratör

Ankara Dizel Jeneratör İmalatı

Her dizel jeneratör en az dokuz farklı ama eşit derecede önemli parçadan üretilmektedir. İlk olarak jeneratör imalatında kullanılan dizel motorlar, arabalarda, kamyonetlerde, tırlarda veya diğer büyük araçlarda bulunanlara çok benzemektedir. Bu, mekanik enerjinin kaynağıdır. Çıkarması gereken güce göre motorun boyutu ayarlanmaktadır. Daha büyük bir elektrik çıkışı istiyorsanız, o zaman daha büyük bir motora ihtiyacınız olacaktır. Jeneratör motoru ne kadar büyük olursa, o kadar fazla elektrik çıkışı üretebilmektedir. Alternatör, rotoru stator etrafında hareket eden bir manyetik alan oluşturmak için tahrik eden dizel motor tarafından oluşturulan mekanik enerjiyi alır ve bu da alternatif bir akım üretir.

Yakıt sistemi esas olarak onu motora bağlayan bir boruya sahip bir yakıt deposundan oluşur. Burada, dizel doğrudan motora tedarik edilebilir ve bu daha sonra yukarıda açıklanan tüm süreci başlatır. Yakıt deposunun boyutu, nihayetinde bir jeneratörün ne kadar süre aktif kalabileceğini belirler. Voltaj regülatörü ise jeneratörün sabit voltajda elektrik üretmesini sağlar. Bu nedenle jeneratör imalatında yüksek veya düşük voltaj sorunlarının önüne geçebilmek için mutlaka bu regülatör kullanılır.

Jeneratör imalatında mutlaka kullanılan parçalardan biride soğutma ve egzoz sistemidir. Jeneratörünüzün aşırı ısınmasını önlemek için bir soğutma sisteminin monte edilmesi gerekmektedir. Jeneratörde, motor ve alternatör tarafından üretilen tüm ek ısı enerjisine karşı koyan soğutma sıvısı bulunmaktadır. Soğutma sıvısı daha sonra tüm bu ısıyı bir ısı eşanjöründen alır ve jeneratörün dışında çıkarılmasını sağlamaktadır.

Her dizel motorun harekete geçmesine yardımcı olması için bir akü şarj cihazına ihtiyacı vardır. Bu pil, şarjın dolu kalmasına ve iyi çalışmasına yardımcı olacaktır. Bu nedenle jeneratör imalatında şarj aleti ana bileşenlerden biri olmaktadır.

Egzoz sistemi, arabanızın egzozuyla aynı şekilde çalışır. Dizel motor tarafından üretilen gazları alır, bir boru sisteminden geçirir ve jeneratör setinden uzaklaştırır. Her jeneratörün genel olarak aynı parçalarla imalatı yapılmaktadır. İmalatı için mutlaka kullanılması gereken ana montaj parçaları ve özellikleri ise bu şekildedir. Jeneratör firmaları, jeneratör depolayan ve tüm parçaları birleştirerek üretim yapan yerlerdir.

Dizel Jeneratör Ana Parçaları;

 • Dizel motor
 • Alternatör
 • Yakıt sistemi
 • Voltaj regülatörü
 • Soğutma Sistemi ve Egzoz Sistemi
 • Yağlama sistemi
 • Şarj Aleti
 • Kontrol Paneli
 • Ana Montaj Çerçevesi veya Kızağı

Ankara Dizel Jeneratör Satışı

Sizin de yaşadığınız evde, sitede, fabrikada ya da şirketinizde yedek bir güce mi ihtiyacınız var? Jeneratör alma fikri aklınıza yerleşmiş olabilir. Peki bu muhteşem elektrik üreticilerinden en az maliyetlisi hangisi? Ufak bir araştırma sonrası dizel jeneratörlerin en mantıklı tercih olduğuna karar verdiniz. O zaman en uygun fiyatlı ve iki yıllık bakım desteği sunan Ankara jeneratör firmalarından satın almaya ne dersiniz?

PROGEN jeneratör Ankara jeneratör firması olarak tam 10 yıldır dizel jeneratör satışı konusunda müşterilerine yardımcı olmaktadır. Özellikle hangi boyutta ve güçte jeneratör satın alacağını bilmeyen müşteriler için güç ölçümü yapılmaktadır. Böylece gerçek kaynaktaki elektrik gücü kadar işlerinizi aksatmayacak muhteşem güçte dizel jeneratörleri size sunmaktadır. Hem Ankara içi hem de tüm Türkiye’ye dizel jeneratör satışı yapılmaktadır. Aynı zamanda Avrupa’ya kargo imkanıyla da dizel jeneratörlerin yurtdışına satışı yapılabilmektedir.

Bugün PROGEN 1kVA’dan 6,4MW’a kadar yüksek teknolojili kesintisiz jeneratör satışı yapmaktadır. Aynı zamanda 10-2500 kVA’dan dizel jeneratör setleri, statik & dinamik kesintisiz güç kaynakları, voltaj regülatörleri ‘n den Yenilenebilir Enerji’ye kadar geniş bir yelpazede üretim yapan Türkiye’nin lider markasıdır. Ürünler, DC Güç Kaynakları, Telekom Ekipmanları, Akü Şarj Cihazları, İnvertörler ve Veri Merkezi Çözümleri gibi jeneratörün tüm ana parçalarını barındırır.

Merkezi Ankara Türkiye’de bulunan Ankara jeneratör firması, AR-GE, üretim, küresel satış ve satış sonrası hizmet süreçlerini yakından takip eder. Son teknoloji makine parkuru ile donatılmış, tamamen modernize edilmiş UPS ve Jeneratör fabrikalarında 300’den fazla kalifiye profesyonel ile birleştiriyor.

PROGEN satışını yaptığı dizel jeneratörlerin ömürlük kullanım süresini taahhüt eder. Çok az bakım gerektiren ve oldukça güvenilir olan bu jeneratörlere Ankara jeneratör firmalarının lideri PROGEN jeneratör ile kavuşabilirsiniz.

Dizel Jeneratörü Kimler Tercih Ediyor?

Dizel jeneratörler boyutlarına göre her türlü yaşam veya faaliyet alanında kullanılabilir. Tüm ev, site, fabrika, şirket, üretim tesisi, kamu binası vb. alanlarda rahatlıkla tercih edilmektedir. Ticari dizel jeneratörler genellikle bekleme gücü, yani yedek acil durum gücü ile eş anlamlıdır. Ancak dizel jeneratörler o kadar çok yönlüdür ki, birden çok, çeşitli endüstrilerde kullanılabilirler.

Tüm dünyada madencilik faaliyetlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Madencilik faaliyetlerinde ihtiyaç duyulan tüm gücün %70’inden fazlasını hafriyat makineleri, deliciler, konveyör bantlar ve vinçler gibi ağır hizmet ekipmanlarıyla sağlarlar. İster gaz, kömür, demir veya değerli metaller çıkarılsın, dizel jeneratörler her zaman bir numaralı seçenektir. Çünkü taşınabilirler ve zor şartlara sahip zorlu maden bölgelerinde kolayca kullanılabilirler.

Elektrik kesintisi veya kesintisi durumunda yedek güç sağlamak için dizel jeneratörler olmazsa olmaz. Tıbbi tesislerdeki birçok hasta hayatını kaybeder. Yoğun bakım ünitesindeki (YBÜ) gibi ağır hasta ve yaralı hastalar risk altında olacaktır çünkü oksijen pompası gibi yaşam destek cihazları en ufak bir elektrik kesintisinde çalışmayacaktır.

Hastaneler için en güvenilir yedek güç kaynağıdır çünkü bakımları doğal gaz jeneratörlerine göre daha kolaydır ve elektrik şebekesi arızalandığında (mevcut yakıt miktarı tükenene kadar) kesintisiz güç sağlarlar. Dolu bir dizel deposu, boyutuna bağlı olarak bütün bir hastaneyi 8 saatten fazla idare etmektedir. Sahada depolanan yeterli yakıtla, dizel jeneratörler 48 saatten fazla yedek güç sağlamaktadır.

Ticari tesislerdeki elektrik kesintileri, kasada büyük gelir kayıpları demektir. Hem insanlar hem de mali açıdan güvenlik sorunları, tüm faaliyetin durdurulması anlamına gelir. Tüm bu rahatsızlıklar ve kayıplar, yedek bir dizel jeneratöre yatırım yapmanın maliyeti ile karşılaştırılamaz.

Bir dizel jeneratör, ticari çıkarlarınızı ve gelirlerinizi korumanıza, operasyonların sorunsuz devam etmesine katkı sağlar. İşinizi rakiplerinize kaptırmaktan kaçınmanıza, güvenliği sağlamanıza ve kârlılığınızı korumanıza olanak tanır. Jeneratörler, 7/24 gerçekleşecek inşaat için aydınlatma sağlamak, klima makinelerine, iletişim sistemlerine güç aktarır.  Aynı zamanda vinç gibi inşaat ekipmanlarını çalıştırmak için çok ihtiyaç duyulan gücü sağlar. 

Dizel Motorlu Jeneratör Markaları

Dünyada ençok kullanılan dizel motorlu jeneratör denilince aşağıdaki dizel motorlu jeneratör markaları akla gelir.

RICARDO Motorlu Dizel Jeneratörler

Çinli şirket Ricardo, en büyük bağımsız motor geliştiricilerinden biridir. Ricardo motorlu dizel jeneratörler ise sessiz motor çalışma özelliği ile bilinmektedir. Enerji santrallerinde enerji üretimi sağlamak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Ricardo dizel motorları, yüksek güvenilirlikleri ve dayanıklılıkları nedeniyle dikkat çekmektedir. Dünyanın önde gelen güç üretim ekipmanı üreticileri tarafından talep görmektedir. Şirket, her yıl kârının önemli bir bölümünü kendi mühendislik ve tasarım departmanının geliştirilmesine yatırıyor. Bu, üretim teknolojilerini sürekli olarak iyileştirmesine ve geliştirmesine yardımcı oluyor.

Teknik ve çalışma özellikleri en yüksek olan piyasaya yeni motor modelleri sunulmasına olanak tanımaktadır. Bu nedenle, Ricardo’nun bazı motor modelleri, uzun yıllar en zorlu koşullarda sağlamlığını korumaktadır. Ciddi arızalar ve büyük onarımlar olmadan saatlerce çalışmaktadır. Güvenilirlik ölçütü olarak kabul edilmektedir. Ankara jeneratör firmalarından olan PROGEN Jeneratör’den RİCARDO motorlu dizel jeneratör talep edebilirsiniz.

SDEC Motorlu Dizel Jeneratörler

Dizel motorlardan SDEC motorlu jeneratörler, diğer içten yanmalı motorlara kıyasla inanılmaz güçlüdür. Özellikle maksimum verimlilik sunan sıkıştırma ateşlemeli motorlara sahiptir. Ticari jeneratörler için SDEC endüstriyel dizel motorları, bazı ağır hizmet tipi endüstriyel operasyonlar için oldukça kullanışlıdır. Elektriğe dönüştürülecek muazzam miktarda güç üretme kapasitesine sahiptir. Enerji talepleriniz ne olursa olsun, SDEC geniş dizel jeneratör yelpazemizde aradığınızı bulabilirsiniz. Ayrıca size özel birçok seçenekler de sunuyoruz.

YANGDONG Motorlu Dizel Jeneratörler

Yangdong serisi jeneratör seti, üç silindirli ve dört silindirli olarak üretilmektedir. Seri motorlar dahil olmak üzere 10kw ila 100kw dizel motor güç aralığı üretilmektedir. 1.35L’den 4.3L’ye kadar yakıt tutabilmektedir. Şu anda Çin’in en eksiksiz üç silindirli ve dört silindirli dizel motor üreticileridir. Güvenilir performans, yüksek kaliteli görünüm, düşük maliyetleri sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Çin’de ve yurt dışında birçok mürettebat kaptanının beğenisini kazandı. Şu anda üç ve dört silindirli jeneratör dizel motorlarının en büyük üreticisidir. PROGEN jeneratörle iletişime geçerek sizde Yangdong motorlu dizel jeneratörler hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

 

About the author : admin

Join our mailing list today

Insider offers & flash sales in your inbox every week.

Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus dolor sit amet, consectetur adipiscing elit sed porttitor lectus.